19.8 C
Скопје
24. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » командант
Војна во УкраинаСвет

Велика Британија: Кадиров го надгледува распоредувањето, а неговиот братучед е командант во Мариупол

M T
Министерството за одбрана на Велика Британија го објави најновиот извештај за нападите на руската армија врз Украина. И покрај фактот што руските сили го опколија...
Војна во УкраинаСвет

Украински командант во Мариупол: Можеби ги живееме нашите последни денови, дури и часови

M T
Командантот на украинските трупи под руска опсада во Мариупол, ја повика меѓународната заедница да ги повлече од опколениот град и, во порака објавена на Фејсбук...
Свет

Во хотел во Манчестер, уапсен командант на авганистанските специјални сили

M T
Вооружената полиција го уапси командантот на авганистанските специјални сили во хотел во Манчестер, пренесуваат тамошните медиуми. Според извештаите тој бил таму со семејството во изолација,...