Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : колапс

Свет

Столтенберг: НАТО не очекуваше толку брз колапс во Авганистан

M T
Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, денеска изјави дека постои закана од меѓународен тероризам поради враќањето на талибанците на власт во Авганистан и дека западната...
Коронавирус Centar Во тренд...

Колапс на шведскиот модел, креветите за интензивна нега пополнети за прв пат од почетокот на пандемијата

CENTAR MKD
За прв пат од почетокот на пандемијата, капацитетите на единиците за интензивна нега во болниците во Стокхолм се пополнети 99 отсто, пренесува „Би-би-си“. Од 160...