25.8 C
Скопје
26. септември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » климатски опасности
СВЕТ

Најлошото допрва доаѓа, алармантно предупредување на научниците за клима

M T
Недостиг на вода, глад, исчезнување на одредени видови животни и растенија, животот на Земјата, неизбежно ќе се трансформира со климатските промени за 30 години или...