19.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » киднапирање авион
Uncategorized

Сѐ повеќе авиокомпании најавуваат дека нема да летаат над Белорусија

CENTAR MKD
„Луфтханза“, КЛМ, САС, „Ер Франс“, ЛОТ и „Сингапур ерлајнс“ се дел од авиокомпаниите кои најавија дека ќе престанат да летаат над Белорусија. Европската агенција за...