6.8 C
Скопје
6. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » карпи
СветТОП ВЕСТИ

Силен земјотрес го погоди Перу, камења се одронија од карпите насекаде

M T
Земјотрес со јачина од 5,7 степени според Рихтеровата скала погоди област во близина на крајбрежјето на Перу, објави германскиот истражувачки центар за геолошки науки (ГФЗ)....