16.8 C
Скопје
25. септември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » кандидатски статус
СВЕТИЗБОР

Украина и Молдавија со кандидатски статус, Макрон: Ова е порака до Русија

M T
Еден од најмоќните европски политичари, францускиот претседател Емануел Макрон, ја поздрави одлуката Украина да добие официјален статус на земја кандидат за членство во Европската Унија,...