Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » јужна кореја
Свет

Се урна зграда во Јужна Кореја, исчезнаа најмалку шест лица

M T
Најмалку шест лица се водат за исчезнати, а десетици домаќинства се евакуирани во Јужна Кореја поради уривање дел од повеќекатна зграда. Станува збор за објект...