Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » јутуб
Технологија

Европскиот суд: „Јутуб“ не е одговорен за кршење на авторските права

M T
Европскиот суд на правдата пресуди дека „Јутуб“ во сопственост на „Гугл“ и други платформи не е одговорен за кршење на авторските права за содржината што...