26.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » јапонско море
Свет

Илјадници руски војници започнаа големи воени вежби во Јапонското море

M T
Големите воени вежби на Русија, во кои учествуваат 10.000 војници, започнаа во водите на Јапонското Море, на Сахалин и Курилските острови. „На островите Сахалин, Итуруп...