14.8 C
Скопје
3. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » јансен
СветМозаикЗдравје

Објавена е голема студија за несаканите ефекти од вакцините Фајзер, Модерна и Јансен

M T
Нема зголемен ризик од смрт од причини кои не се поврзани со КОВИД-19 кај оние кои биле вакцинирани против болеста во споредба со оние кои...