9.8 C
Скопје
26. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » излечени
КоронавирусСвет

Австриско истражување: Младите излечени од корона најчесто немаат антитела

CENTAR MKD
Повеќето луѓе кои се излечиле од коронавирус на возраст од 15 до 40 години немаат антитела откако ќе заздрават, покажува студијата направена од австриските власти...