11.8 C
Скопје
7. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » изборен спот
Македонија

МНР со осуда за изборен спот во Бугарија: Изразувањето територијални претензии не е во духот на градење пријателство

M T
Министерството за надворешни работи ги осуди несоодветните изборни спотови во Бугарија. Од таму велат дека објавувањето предизборни спотови, во кои се изразуваат територијални претензии и...