Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : исход

Свет

Грушко: Југославија, Либија, сега и Авганистан – логичен исход од политиката на САД

M T
Заменик-министерот за надворешни работи на Русија Александар Грушко изјави дека настаните во Авганистан се логичен исход од повлекувањето на американските воени сили и НАТО армијата....