23.8 C
Скопје
29. јуни 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » ирански полицаец
Свет

Ирански полицаец убиен за време на протестите поради недостиг на вода во земјата

M T
Во Иран веќе шест дена по ред траат континуирани протести на улиците. Ирански полицаец е убиен за време на немирите во југозападниот дел на земјата,...