17.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » ирак
Свет

На милиони луѓе во Сирија и Ирак им се заканува недостиг на вода и храна

M T
Милиони луѓе во Сирија и Ирак се во опасност да останат без вода, електрична енергија и храна поради зголемените температури и рекордно ниското ниво на...
Свет

САД возвратија со напади во Сирија и Ирак по ракетирањето на воената база

M T
Американската армија во Сирија возврати на огнот по ракетен напад врз воената база, објави Гласот на Америка. „Американските сили во Сирија, додека беа под бројни...