Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » индиска вакцина
КоронавирусСветВо тренд...

СЗО ја одобри индиската вакцина

M T
Светската здравствена организација даде дозвола за итна употреба на индиската вакцина против коронавирус „Коваксин“. Лекот е развиен од индиската компанија „Барат Бајотек“ во соработка со...