16.8 C
Скопје
3. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » имунолог
КоронавирусCentar

Имунолог: Ковид го скратува животот на мажите за 14, а на жените за 12 години

CENTAR MKD
Хрватскиот имунолог Златко Тробоњача денес за „N1“ рече дека во историјата нема патоген со кој што толку брзо сме се запознале. „Илјадници научни трудови се...