Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : имунитет на стадо

Коронавирус Свет

Идејата за „имунитет на стадото“ во Британија не успеа

CENTAR MKD
Околу седум проценти луѓе во британската покраина Англија биле инфицирани со коронавирус, покажале резултатите од тестот на антитела на случаен примерок. Како што објави Канцеларијата...