31.8 C
Скопје
10. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » илегална миграција
Македонија

Илегалната миграција тема на средбата меѓу Спасовски и хрватската амбасадорка

CENTAR MKD
Во Министерството за внатрешни работи денеска се одржа средба помеѓу министерот Оливер Спасовски и храватската амбасадорка, Нивес Тигањ. Како што информираат од МВР, на средбата...