Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : хуманитарни коридори

Свет

Џентилони: Европа мора да воспостави хуманитарни коридори за Авганистанците

M T
Европа мора да воспостави хуманитарни коридори за прием на бегалци од Авганистан со цел, меѓу другото, да се избегне неконтролиран прилив на илегални мигранти, изјави...