8.8 C
Скопје
23. септември 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : хоспитализација

Коронавирус Свет

Јапонија ќе ги хоспитализира само најтешко заболените пациенти

M T
Јапонија ќе се фокусира на хоспитализирање само на најтешко заразените пациенти и оние кои се изложени на ризик да станат такви, со цел да се...