16.8 C
Скопје
25. септември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » хоспитализации
КОРОНАВИРУССВЕТ

Нагло расте бројот на инфекции и хоспитализации во Словенија, предупредуваат лекарите

M T
Бројот на нови инфекции и хоспитализации во Словенија нагло расте, а главните причини се недоволната вакцинација на лица над 50 години и фактот дека сега...