21.8 C
Скопје
28. септември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » холандски новинар
СВЕТ

На холандски новинар му пукале во глава на улица, претходно добивал закани од мафијата

M T
Познатиот холандски криминалистички новинар, Питер Р. де Врис, синоќа бил застрелан и сериозно ранет на улица во Амстердам, па бил пренесен во болница. Амстердамскиот весник...