19.8 C
Скопје
25. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » херцеговина
Свет

Земјотрес во Херцеговина, почувствуван и во Хрватска

M T
Во Херцеговина утрово во 7 часот и 21 минути е регистриран земјотрес. ЕМСЦ известува дека магнитудата била 3,3 степени според Рихтеровата скала. Епицентарот бил во...
КоронавирусCentarСвет

Уште еден тежок ден за БиХ: 1.132 нови случаи

CENTAR MKD
Во Босна и Херцеговина, во текот на денот се евидентирани 1.132 новоинфицирани со коронавирус, Според податоците на институтите на ентитетот, во Федерацијата има 729 новоинфицирани...
КоронавирусСвет

Босна и Херцеговина руши рекорди: Над 1100 заразени од ковид 19 за 24 часа, починаа 13 лица

CENTAR MKD
Во изминатите 24 часа во Босна и Херцеговина беа заразени 1.169 лица, додека 13 граѓани починаа. Во последните 24 часа, 732 нови случаи на коронавирус...