8.8 C
Скопје
23. септември 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : хаити

Свет ТОП ВЕСТИ

По разорниот земјотрес, Хаити гo погоди тропски циклон

M T
Само два дена по силниот земјотрес Хаити гo погоди тропскиот циклон Грејс проследен со обилни врнежи од дожд, што предизвика дополнителни проблеми за илјадници загрозени...
Свет

Откриен еден од организаторите на убиството на претседателот на Хаити

M T
Хаитската полиција соопшти дека уапсила еден од осомничените организатори на атентатот врз претседателот Жовел Моиз. Станува збор за државјанин на Хаити, за кого властите се...