Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » гром
Свет Во тренд...

Гром усмрти тренер среде фудбалски натпревар во Бугарија, повреден и еден играч

M T
Несреќа се случи за време на фудбалски натпревар во бугарското село Лесичово, кога гром удри и го усмрти фудбалскиот тренер Иван Ранчев (41). Како што...
Свет

Две сестри загинаа, а третата е тешко повредена од удар на гром во Норвешка

M T
Во Норвешка две сестри загинаа, а третата е сериозно повредена од удар на гром додека оделе по планина, соопштија норвешките власти. Бенедикт (18) и Викторија...