30.8 C
Скопје
13. јуни 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » гробница
ВОЈНА ВО УКРАИНАСВЕТ

Во масовна гробница во Изум пронајдени повеќе од 440 тела

M T
Украинската полиција соопшти дека повеќе од 440 тела се пронајдени во масовна гробница во североисточниот град Изум, кој Украина го врати под своја контрола, како...
ВОЈНА ВО УКРАИНАСВЕТ

Масовна гробница со околу 440 тела е пронајдена на истокот на Украина

M T
Масовна гробница со околу 440 гробови е пронајдена во источниот украински град Изум, откако беше ослободен од руската контрола, изјави висок полициски службеник. Серхи Болвинов,...
ВОЈНА ВО УКРАИНАСВЕТ

Откриена нова масовна гробница во Буча – пронајдени седум тела

M T
Уште една масовна гробница со тела на цивили е пронајдена во Киевската Област во Буча, објави на Фејсбук командантот на полицијата на Киевската област Андриј...