10.8 C
Скопје
3. декември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » графикон
КОРОНАВИРУССВЕТ

ЕУ го објави соодносот на процентот на вакцинација и бројот на починати од коронавирус

M T
Земјите со најмал процент на вакцинирана популација се соочуваат со најголем број смртни случаи од последиците од коронавирусот на милион жители, покажуваат најновите податоци на...