19.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » Градска болница
КоронавирусCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

По барање на Филипче, инспекциски надзор на ДСЗИ во ГОБ „8 Септември“, од 107 пациенти, 38 се на возраст над 68 години

CENTAR MKD
Министерот за здравство д-р Венко Филипче рано утрово побара од ДСЗИ да извршат вонреден инспекциски надзор за утврдување на возраста на пациентите хоспитализирани во ГОБ...
КоронавирусCentarМакедонијаВо тренд...

Во Скопје 390 новозаболени и петмина починати, најмладата жртва има 35 години

CENTAR MKD
Во Скопје во изминатите 24 часа се регистрирани 390 нови случаи на Ковид-19 и петмина починати. Меѓу починатите најмладата жртва има 35 години. Другите починати...