19.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » градника
КоронавирусCentarМакедонија

И петгодишно дете кое оди во градинка во Штип заразено со коронавирус

CENTAR MKD
Дете на возраст од 5 години било заразено со коронавирус. Детето било згрижено во градинката “Астибо” и претставува прв позитивен случај во градинките низ Штип....