5.8 C
Скопје
6. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » говор
Свет

Британската министерка за надворешни работи: Говорот на Путин предизвикува страв од ескалација на конфликтот

M T
Говорот на рускиот претседател Владимир Путин предизвикува страв од ескалација на конфликтот и заканите што тој ги упати мора да се сфатат сериозно, изјави денеска...
СветВо тренд...

Џонсон во прошталниот говор како премиер се опиша себе како бустер ракета: „Тоа е тоа, народе“

M T
Борис Џонсон го одржа својот проштален говор до нацијата, опишувајќи се себеси како „ракетен засилувач што ја заврши својата работа“. „ Тоа е тоа, луѓе“...
КоронавирусВо тренд...

Само со вакцина светските лидери ќе можат да држат говор пред Советот за безбедност на ОН

M T
Светските лидери ќе мора да бидат вакцинирани против коронавирусот за да зборуваат пред Советот за безбедност на Обединетите нации, изјавија официјални лица за состанокот закажан...