14.8 C
Скопје
3. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » Ѓорги Денков
КоронавирусCentarТОП ВЕСТИ

ШТИП ВО ТАГА: Короната нема милост, од ковид почина познатиот хирург д-р Ѓорги Денков

CENTAR MKD
Денеска во Штип починал познатиот хирург д-р Ѓорѓи Денков. „Денеска во 67-та година од животот почина познатиот и почитуван хирург од Штип, д-р Ѓорѓи Денков....