Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : гнев

Коронавирус Свет

Ковид мерките во Австралија предизвикуваат гнев кај населението, половина држава затворена

M T
Повеќе од 13 милиони Австралијци, односно околу половина од населението, се наоѓаат во блокада по најновите воведени рестриктивни мерки за сузбивање на ширењето на делта-сојот...