8.8 C
Скопје
23. септември 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : глад

Свет

Глад во Северна Кореја, воените резерви го покриваат недостатокот од храна

M T
Северна Кореја ги ослободува итните воени резерви на ориз, бидејќи недостатокот на храна во земјата се влошува а топлотните бранови и сушите дополнително го комплицираат...
Коронавирус Свет

Штрајк на лекарите во Нигерија: Гладот е полош од Ковид-19

M T
Лекарите во нигериските државни болници започнаа штрајк поради одложената исплата на платите и надоместоците, објави синдикатот на лекарите. Нигериските лекари често штрајкуваат поради, како што...