30.8 C
Скопје
3. јули 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » гермнија
Коронавирус Свет

Жестоки протести против мерките во Германија, повредени 13 полицајци

M T
Според официјални податоци, 13 полицајци се повредени во ненајавените демонстрации против анти-ковид мерките во германскиот град Манхајм. Во вечерните часови во центарот на Манхајм се...