9.8 C
Скопје
26. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » германски политичар
Свет

Германски политичар се смееше за време на посетата на поплавените области, подоцна се извини

M T
Главниот кандидат за следен канцелар на Германија, Армин Лашет денес се извини за настанот каде може да се види како тој се смее додека претседателот...