9.8 C
Скопје
6. декември 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » Герхард Шредер

Tag : Герхард Шредер

Свет

Навални: Герхард Шредер е платен од Путин

CENTAR MKD
Рускиот опозиционер Алексеј Навални остро го нападна поранешниот германски канцелар Герхард Шредер, тврдејќи дека е платен од претседателот на Русија. „Шредер е платен од Путин....