Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » ген
КоронавирусСвет

Научници од Оксфорд открија ген кој двојно го зголемува ризикот од смрт од Ковид-19

M T
Научниците од Универзитетот Оксфорд открија ген кој го удвојува ризикот од откажување на белите дробови и смрт од ковид. Имено, тие тврдат дека 60 отсто...