9.8 C
Скопје
26. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » фунти
Свет

Извлечен рекорден џекпот: Освоени 195 милиони фунти на лотарија во Велика Британија

M T
Се уште непознато лице од Велика Британија освоило рекорден џек пот во износ од 195 милиони фунти на лотаријата Еуромилионс, објави операторот Камелот. Среќните броеви...
СветМозаик

Слика од Л.С Лори се очекува да добие над 1,2 милиони фунти на аукција

M T
Слика на англискиот уметник Л.С. Лори би можела да достигне цена од повеќе од 1,2 милиони фунти на аукција. Уметничкото дело, насловено како „Аукција“, е...