Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : француски премиер

Коронавирус Свет

Францускиот премиер позитивен на Ковид-19

M T
Францускиот премиер, Жан Катекс е позитивен на Ковид-19 вирусот, објави во понеделникот вечерта палатата Матињон. Од кабинетот на премиерот соопштија дека неговиот распоред ќе биде...