Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : франциско

Коронавирус Свет

Папата Франциско: Да си вакциниран е чин на љубов

M T
Вакцинацијата против Ковид-19 е чин на љубов, рече денеска папата Франциско, повикувајќи ги верниците да се вакцинираат. „Вакцините даваат надеж дека пандемијата ќе заврши, но...