19.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » Флорида
Свет

Најмалку две лица загинаа во напад на автобус во Флорида

M T
Најмалку две лица загинаа во вооружен напад во автобус во Флорида во САД, јавуваат американските медиуми. Полициски претставници изјавиле дека во автобусот било пукано додека...
Свет

Уште шест тела пронајдени под урнатините во Флорида, 200 спасувачи продолжуваат со потрагата

M T
Уште шест тела се пронајдени под урнатините на зградата во Сурсфајд, во близина на Мајами бич во Флорида, со што вкупниот број на жртви се...
Свет

Претседателот на станари пред два месеца со писмо предупредил од потенцијалната опасност за зградата во Мајами

M T
Станарите во зградата во Флорида, која се сруши минатата недела, биле информирани за штетата на зградата со писмо испратено до нив во април. Писмото го...
CentarСвет

Тесна битка за Флорида: Трамп води со 49.6 отсто наспроти Бајден кој има 49.4 отсто

CENTAR MKD
Кој ќе ги собере 29-те електорски гласови од Флорида. Според околу 85 отсто од пребројаните гласови во 21 милионската Флорида, неофицијалните резултати велат дека за...