19.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » финци
КоронавирусСвет

Повеќе од 300 навивачи на Финска се заразиле со коронавирус на ЕУРО 2020

M T
Најмалку 300 Финци кои навивале за својата фудбалска репрезентација на Еуро 2020 се здобиле со коронавирус, соопштија тамошните власти, што може да го смени планот...