7.8 C
Скопје
26. февруари 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » финансиски малверзации
СВЕТ

Во Ватикан почнува судењето за финансиски малверзации

M T
Во Ватикан почнува судењето на десет лица обвинети за финансиски проневери, вклучително и еден кардинал. Официјалните лица се надеваат дека овој процес ќе биде пресвртна...