Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » филм
СветМозаик

Прекинато снимањето на филмот на Хали Бери поради ризик од експлозија

M T
Снимањето на новиот шпионски трилер со Хали Бери и Марк Волберк било прекинато откако техничкиот тим пронашол сомнителен предмет. Медиумите пренесуваат дека полицијата веднаш пристигнала...
Свет

Актерот Алек Болдвин усмрти камерманка на снимање на филм со куршум од реквизит

M T
Актерот Алек Болдвин (68) со куршум од реквизит ја застрела камерманката Халина Хачинс (42) и го повреди режисерот Џоел Соуз (48) на филмски сет во...
Култура

На 15 јули почнува јубилејното 20-то издание на CINEDAYS

M T
На денешната прес-конференција за јубилејното 20-то издание на CINEDAYS, на која се објави богатата програма, присуствуваа градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов, директорот на Младинскиот...
Култура

„КАЈМАК“ НА МАНЧЕВСКИ ЗАПОЧНУВА СО РАБОТА

M T
Екипа од Македонија, Данска, Холандија, Хрватска, Бугарија, Англија, Италија и Србија почнуваат со работа на новиот филм на Милчо Манчевски, „Кајмак“. „Кајмак е црна комедија...