10.8 C
Скопје
2. октомври 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » фаза
Војна во УкраинаСВЕТТОП ВЕСТИ

Зеленски: Последната фаза од војната ќе биде најкрвавата

M T
Украинскиот претседател Володимир Зеленски вчера зборувајќи пред украинските студенти рече дека се уште не може да ги повика Украинците да се вратат дома од странство...
КОРОНАВИРУССВЕТ

Во Нов Зеланд предупредување дека земјата влегува во нова фаза на пандемијата

M T
Новозеландската премиерка Џасинда Ардерн предупреди дека земјата влегува во нова фаза како одговор на пандемијата на коронавирусот, бидејќи бројот на заразени почнува да се зголемува...