Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » фајзер

Tag : фајзер

Коронавирус Македонија ТОП ВЕСТИ

Пановски: Смртноста од „Фајзер“ е поголема отколку од „АстраЗенека“

CENTAR MKD
– Оваа вакцина чини 4,5 долари, тоа е десет – единаесет пати помалку од останатите што се нудат и кај нас. Компанијата работи без профит...
Коронавирус Centar Свет ТОП ВЕСТИ

Новиот вид коронавирус зарази и вакцинирани луѓе во старски дом во Германија

CENTAR MKD
Коронавирусот влезе во старскиот дом „Санкт Мариен“ во градот Белм по повторната вакцинација на одделенијата. Домот за стари лица во целата корона-криза помина без инфекција...