15.8 C
Скопје
17. септември 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : европски парламент

Свет

Група Словенци протестираа пред Европскиот парламент против Јанша

M T
Група Словенци протестираа денеска пред зградата на Европскиот парламент против премиерот Јанез Јанша барајќи заштита на владеењето на правото во Словенија, која го презеде претседателството...
Свет

Европскиот Парламент предупредува – Бројот на мигранти расте, мора итно да дејствуваме

M T
Со доаѓањето на летните месеци на надворешните граници на ЕУ, притисокот на мигрантите расте, затоа е потребно итно и солидарно да се дејствува со цел...