28.8 C
Скопје
16. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » ерменија
Свет

Ерменија ја обвини Турција дека спречува испорака на хуманитарна помош

CENTAR MKD
Ерменија ја обвини Анкара дека спречува авиони со хуманитарна помош да го користат турскиот воздушен простор, а новите борби околу енклавата Нагорно-Карабах се закануваат дека...
Свет Во тренд...

Жестоки борби во Нагорно-Карабах, светските лидери бараат прекин на огнот

CENTAR MKD
Голем судир меѓу Ерменија и Азербејџан избувна во регионот Нагорно-Карабах. ООН повика на итен прекин на огнот. Москва, Вашингтон и Брисел бараат итен крај на...