16.8 C
Скопје
22. април 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » епицентар
КОРОНАВИРУСИЗБОР

СЗО: Европа повторно е епицентар на пандемијата

M T
Европските земји се соочуваат со рекорден број нови случаи на Ковид-19. Светската здравствена организација (СЗО) предупредува дека таквата висока стапка на пренос може да доведе...